وبلاگ، آموزش طراحی سایت، آشنایی با علم طراحی سایت

اهمیت طراحی صفحه اصلی سایت

05 آبان 1395

در صورتی که وبلاگ پرتال را دنبال کرده باشید، مطمئنا به خاطر دارید که تنها چند ثانیه طول می کشد تا بازدیدکننده پس از ورود به سایت، تصمیم به ترک یا ماندن در آن را بگیرد. در حقیقت، شما زمان کوتاهی را در اختیار دارید و باید در همین زمان کوتاه طوری بر روی بزدیدکنندگان تاثیر بگذارید که آنها تشویق به ماندن در سایت تان شوند و بخواهند محتوای شما را مطالعه کنند. همین تلاش هاست که یک مشتری بالقوه را به به یک مشتری بالفعال تبدیل می کند.

خب، این نکته در واقع اهمیت صفحه اصلی سایت شما را نشان می دهد. صفحه اصلی شماست که ماندن یا رفتن بازدیدکنندگان را مشخص می کند. در ادامه این مقاله سعی داریم نکاتی را برایتان بیان کنیم که باعث ارتقای صفحه اصلی سایت شما خواهد شد که این عمل در نهایت منجر می شود که بازدیدکننده زمان بیشتری را صرف بررسی و مطالعه وب سایت شما کند.

نمایش خدمات و محصولات ویژه در صفحه اصلی

مهمترین نکته ای که باعث می شود بازدیدکنندگان در سایت شما بمانند، این است که آنها کنجکاوند درباره موضوع فعالیت شرکت شما، محصولا و خدمات تان بدانند. بنابراین باید بخشی از صفحه اصلی خود را به معرفی مختصر و مفید موضوع فعالیت، خدمات و محصولات خود اختصاص دهید و در آن درباره خود به کاربران توضیح دهید.

صفحه اصلی سایت محل معرفی کامل شرکت و یا بیان مطالب طولانی نیست. برای مثال شما می توانید خلاصه ای از معرفی شرکت را نوشته و جهت نمایش متن کامل آن به صفحه “درباره شرکت” لینک دهید. بهتر است خلاصه ای از مهمترین محصولات و خدمات شرکت را نیز به همراه پیوند به صفحه هر محصول در صفحه اول سایت نمایش دهید.

توجه به این نکته ضروریست که با اطلاعات زیاد در صفحه اصلی سایت ، مراجعین را سردرگم و خسته نکنید. فقط مورد مهم را بصورت خلاصه در صفحه اصلی سایت بیاوید. این امکان را فراهم کنید که در مورد هرکدام ار این مطالب ، در صورت نیاز مشتری به اطلاعات بیشتر، بتواند با کلیک بر روی لینک هر بخش، اطلاعات تکمیلی را مشاهده نماید.

نمایش اخبار و رویدادها در صفحه نخست سایت

نمایش خلاصه ای از آخرین اخبار و رویدادهای شرکت در صفحه اصلی سایت ، بیانگر بروز بودن محتوای وب سایت شماست. نمایش عنوان خبر و بخشی از متن آن در صفحه اصلی سایت کفایت می کند. عنوان هر خبر را به صفحه اختصاصی همان خبر لینک دهید تا درصورتی که بازدیدکننده تمایل به خواندن آن را داشت، بر روی آن کلیک نماید.

ارتباط با بازدیدکنندگان

وجود لینک های ثبت نام و لاگین موجب صرف زمان بیشتر کاربر در صفحه اصلی سایت شما می گردد. همچنین اطلاعات تماس با شرکت و فرم تماس سریع نیز از دیگر مواردیست که معمولاً در طراحی سایت مدرن در پاورقی صفحه اصلی (footer) قرار داده می شود. با توجه به مجازی بودن اینترنت و عدم اطمینان کامل افراد به اطلاعات، وجود اطلاعات تماس و آدرس دقیق پستی در طراحی صفحه اصلی سایت و سایت صفحات، کمک شایانی به جلب اعتماد بازدیدکنندگان می کند.

***

برای دریافت اطلاعات بیشتر دربارۀ نحوۀ سایت ساز پرتال می توانید با شمارۀ 63404-021 تماس بگیرید.

برچسب ها: نکات مهم در طراحی صفحه اصلی سایت, اهمیت صفحه نخست در طراحی سایت, اهمیت صفحه نخست طراحی سایت, رعایت اصول در طراحی صفحه نخست سایت
عضو خبرنامه شوید.
0 دیدگاه

آخرین دیدگاه‌ها

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *