وبلاگ، آموزش طراحی سایت، آموزش سئو و بهینه سازی وب‌سایت

طراحی سایت چه تاثیری بر سئو دارد؟

05 دی 1395

تقریباً بیشتر مردم، کسب و کارها و شرکت هایی که به سراغ طراحی سایت می روند، دلیل واضحی برای خود دارند. این افراد معمولاً به این دلیل سفارش خود را به یک طراح سایت می سپارند زیرا می خواهند با طراحی یک سایت زیبا و روان، در رتبه های بالای گوگل قرار بگیرند. همانطور که همه ما می دانیم قرار گرفتن در رتبه های بالای گوگل می تواند یک کسب و کار را متحول کند. اما سوال اینجاست که آیا همه پروژه های طراحی سایت به این هدف دست پیدا می کنند؟

صفحه اول گوگل، برای هر کلمه کلیدی 10 لینک بیشتر به ما نمایش نمی دهد، بنابراین پاسخ سوال بالا کاملاً مشخص است. معمولاً بیشتر افرادی که به دلیل قرار گرفتن در صفحه اول گوگل به سراغ طراحی سایت می روند، هیچ وقت به هدف خود نمی رسند. اما آیا این موضوع دلیل می شود که برای قرار گرفتن در رتبه های نخست گوگل نا امید بود؟ پاسخ مشخص است، خیر! بلکه برعکس. درست است که صفحه اول گوگل تنها برای 10 وب سایت جا دارد اما شما باید نکات زیر را نیز همیشه در نظر داشته باشید:

وجود رقابت شدید در سئو باعث تغییرات رتبه بندی سایت ها می شود

هیچ کس نمی تواند تضمین کند که وب سایت هایی که امروز در صفحه اول گوگل هستند فردا یا هفته بعد هم همان جا خواهند بود. نتایج جستجوهای گوگل به شدت پویا هستند؛ بنا بر این وب سایتی که همین امروز طراحی شده باشد هم میتواند امیدوار باشد که در آینده ای نزدیک به جایگاه های خوبی دست پیدا کند.

الگوریتم های جستجوی گوگل همواره در حال تغییر هستند

الگوریتم های موتورهای جستجو به دلیل دانش بنیان بودن و پیشرفت هر روزه دانش در این حوزه، اگر نگوییم هر روز و هر هفته، اما به شدت متغیر و رو به پیشرفت است. ممکن است مواردی که امروز گوگل بر اساس آن ها وب سایت را در رتبه های بالایی نمایش میدهد فردا به ضد خود تبدیل شده و وب سایت مذکور را تنزل رتبه دهد. وب سایت های تازه طراحی شده با مطالعه تغییرات الگوریتم های گوگل میتوانند از این فرصت ها حداکثر بهره برداری را داشته باشند.

همیشه می توانید یک متخصص سئوی بهتر پیدا کنید

اگر در حوزه یک کلمه کلیدی پر کاربرد و پر رقابت، به نظر میرسد رقیب شما رتبه یک گوگل را قبضه کرده است، شاید به این دلیل باشد که یک سئو کار با تجربه در حال راهبری پروژه سئو این وب سایت است. اما این دلیل نمیشود که شما یک سئو کار با تجربه تر پیدا نکنید! کسی در این رقابت برنده است که علمی تر کارکرده و به روز تر باشد. در زمینه سئو دست بالای دست بسیار است. شما هم پروژه خود را به یک سئو کار با تجربه که نمونه کارهای مشخص و معلومی دارد بسپارید.

ممکن است وب سایت شما مشکل داشته باشد

اگر هیچکدام از کارهایی که انجام میدهید جواب نمیدهد شایت سایت شما ایراد دارد! بخش اعظم سئو تحت عنوان on page SEO به نوع پیاده سازی و طراحی وب سایت شما ارتباط دارد. گاهی اوقات طراحی سایت به شکل غیر استاندارد نه تنها اثری بر بهبود رتبه شما ندارد بلکه بلعکس میتواند باعث سقوط شدید رتبه سایت شما و بی اثر کردن تلاش هایتان شود. البته تشخیص این موضوع شاید کار سختی باشد و شما نتوانید آن را تشخیص دهید، اما استفاده از مشاوره یک متخصص سئو با تجربه میتواند در این زمینه راهگشا باشد.

کلمات کلیدی بهتر و جدیدتری پیدا کنید

در مباحث مرتبط با فروش، اصلی وجود دارد به نام اصل اقیانوس آبی. این اصل عنوان میکند که یک اقیانوس تا زمانی برای ماهیان آن اقیانوس جای مناسبی است که تعداد ماهیان رقیب برای شکار طعمه کم باشد. همین که تعداد ماهیان شکارچی افزایش پیدا کرد جنگ بین ماهی ها صورت گرفته و اقیانوس به دلیل نزاع ماهی ها از رنگ آبی به قرمز تغییر رنگ میدهد. بنا بر این اگر در اقیانوس کلمه کلیدی مد نظر شما به دلیل شدت رقابت خون و خونریزی شده است سعی کنید یک اقیانوس آبی پیدا کنید. کلمات کلیدی کم رقیب تر را جایگزین کنید. به عنوان مثال اگر کلمه کلیدی مبلمان کلمه پر رقابتی است روی دو کلمه کلیدی مبلمان راحتی یا مبلمان استیل تمرکز کنید.

***

برای دریافت اطلاعات بیشتر دربارۀ نحوۀ دریافت نمایندگی سایت ساز پرتال می توانید با شمارۀ 63404-021 تماس بگیرید.

برچسب ها: طراحی سایت و نقش آن در سئو, نقش طراحی سایت در سئو, اهمیت طراحی سایت در سئو, نقش طراحی سایت در سئو و رنکینگ, طراحی سایت چه تاثیری بر سئو دارد, آیا طراحی سایت در رتبه بندی سایت نقش دارد
عضو خبرنامه شوید.
0 دیدگاه

آخرین دیدگاه‌ها

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *