وبلاگ، آموزش طراحی سایت، آشنایی با علم طراحی سایت

چگونه طراحی سایت و صفحات محصولات خود را تغییر دهیم؟

24 آذر 1395

پیدا کردن افرادی که از طراحی سایت خود یا طراحی بخش محصولات وب سایت شان خسته شده اند. این افراد معمولاً باید فهرستی از موردهایی که باعث از دست دادن مشتری طراحی سایت یا محصولات سایت شان شده از، ایجاد کنند. اکثر مواقع، بیشتراعضای گروه طراحی سایت یا محصولات شان نیز همین احساس را دارند.

چگونه در طراحی سایت یا صفحه محصولات سایت تغییرات اعمال کنیم؟

این افراد می دانند که باید در طراحی سایت و محصول خود تغییراتی اساسی ایجاد کنند، اما از اعمال این همه تغییرات می ترسند. این امر مانع می شود تا طراحی سایت یا طراحی صفحه محصول خود را بهتر طراحی کنند.

این افراد عموماً اظهار می کنند که "ما در آینده تغییراتی را در این طراحی ایجاد خواهیم کرد". مجریان طراحی سایت یا محصول احتمال دارد اعلامیه ای منتشر کنند که طراحی سایت یا طراحی صفحه محصولاتشان در قدیم به چه شکل بوده است و بر اساس نیازهای مشتریان باید در آینده به چه ترتیبی باشد. احتمال دارد جلساتی در این ارتباط هم برگزار شود و راجع به نمودارها و جدولی های پیشرفت تجارت در چند سال گذشته و نحوه عملکرد در طراحی سایت جدید صحبت شود.

بعد از همگی این موردهای، آن ها سعی می نمایند تا همان کاری را انجام دهند که از پیش در طراحی سایت و یا محصول خود انجام می دادند. کار طراحی سایت و یا محصول شان نیز قادر است به شیوه کار های قبلی آعاز شود. حتی پایان این گونه کار ها هم قادر است نظیر طراحی های پیشین باشد و باز هم نتایج رضایت قسمتی برای مخاطبان طراحی سایت و یا محصول در بر نداشته باشد.

یافتن روش های جدید می تواند طراحی سایت یا طراخحی صفحه محصول را به کلی تغییر دهد

کشف موردهای جدید که به خوبی روی آن تفکر و دقت شده است، قادر است طراحی سایت و یا محصول را در مسیر جدیدی قرار دهد. از همه پراهمیت تر، این شیوه قادر است برای کسب و کار موردنظر موفقیت هایی به همراه داشته باشد و قادر است بدون جلب توجه زیاد مخاطبان، به طراحی سایت و یا محصول رضگزینهندی تبدیل شود، بدون این که کسی حتی متوجه این تغییرات شود.

Dan brown چند سالی را صرف تحقیق در این باره نمود تا نحوه اثر گذاری آن را بر طراحی سایت و یا محصول خویش مشاهده کند. او برای این شیوه چارچوبی را معین کرد.

در چارچوب وی، این شیوه اکتشافی به دو قسمت تقسیم شد:

هر کدام از این گروه ها به این ترتیب هستند:

البته این شیوه تنها شیوهی نیست که یک گروه طراحی سایت و یا محصول قادر است به کار ببرد. اشخاص متخصص در زمینه طراحی سایت فروشگاهی و یا محصول می توانند از راه های دیگری کمک بگیرند، نظیر بازدیدهای مخاطبان، ارزیابی های رقیبان، بررسی مسائل در طراحی سایت و یا محصول و الویت بندی ها و غیره. این اشخاص متخصص می توانند به خوبی بر این موردهای تسلط یابند تا نیازهای موجود در طراحی سایت و یا محصول خود را رفع کنند.

در براون پیشنهاد می کند تا از این شیوه اکتشافی استفاده نمایید تا اثر بیشتری از طراحی سایت و یا محصول خود بر مخاطبان بگذارید. هنگامی که اعضای گروه طراحی سایت از این شیوه استفاده نمودند، می توانند درک واضحی از مشکلات مشتریان طراحی سایت و یا محصول و راهکار های آن داشته باشند. این شیوه اکتشافی سبب می شود تا مشکل به زودی در طراحی سایت و یا محصول شناخته شود و راهکار آن برای تحقق قسمتیدن به نیازهای مخاطبان نیز آشکار می شود.

یافتن روش های جدید چگونه می تواند تغییرات را در طراحی سایت را نمایان کند

فعالیت هایی که در این شیوه انجام می دهید خود سبب ایجاد تغییرات در طراحی سایت و یا محصول می شود. با فوکوس نمودن روی مشکلات مخاطبان، اعضای گروه می توانند به شیوه خارق العاده و جدیدی به حل مشکلات بپردازند. اعضای گروه طراحی نیز با کمک این شیوه می توانند روی نحوه ایجاد مشکلات مشتریان فوکوس کنند، نظیر بازدیدهای مخاطبان، مشاهده خللی در پشتیانی از مشتریان، مصاحبه با فروشندگان و فوکوس روی رفع نیاز های مخاطبان طراحی سایت و یا محصول رقیب. به این ترتیب است که اعضای گروه طراحی سایت و یا محصول به بینش هایی دست می یابند که قبلا راجع به اش فکر نکرده بودند.

دراین شیوه سرپرست گروه طراحی سایت و یا محصول احتمال دارد اشخاص جدیدی را استخدام کند و یا اعضای گروه حاضر را به گونه ای رده بندی کند تا مشکل به زودی رفع گردد.

به این ترتیب دیگر نظیر قبل همه اشخاص بر تخصص و آگاهی های یک نفر به منزله رهبر گروه تکیه نمی نمایند، بلکه هر کسی تخصص و مهارت خود را به میان می گذارد و فرصت می دهد هر کسی نقش خود را ایفا کند و نظر خود را ارائه دهد. برای برخی شرکت ها و کسب و کار ها، به کارگیری این شیوه به معنای انجام کسب و کار به شیوه جدید است.

عادت های قدیمی طراحی سایت خود را ترک کنید

یکی از منفعت های این شیوه این است که این همکاری و مشارکت در اعضای گروه طراحی سایت سبب می شود تا کسی دوست نداشته باشد تا از شیوه های قدیمی استفاده کند. موردهایی که در گذشته در طراحی سایت و یا محصول کار آمد به نظر می رسید، دیگر امروزه عملی نمی شود. در عوض، اعضای گروه طراحی سایت و یا محصول همه با هم روی ایجاد تجربه کاربری و طراحی سایت عالی، فوکوس دارند.

از معین نمودن نیارهای مشتریان طراحی سایت و یا محصول گرفته تا اعتبار سنجی ایده ها و فرضیات برای حل مشکل، این شیوه اکتشافی خیلی کاربردی و مفید است. به این ترتیب است که اعضای گروه به طور خودآگاه و یا ناخودآگاه درصدد حل نیازهای مشتریان خود بر می آیند. از این رو اعضای گروه طراحی سایت و یا محصول از این شیوه به منزله ابزاری برای شروع کار، درک نیازهای مشتریان و کشف و حل مشکلات موجود استفاده می نمایند.

دیگر منفعتی که این شیوه دارد این است که به این ترتیب، اعضای گروه طراحی سایت با این شیوه خو می گیرند و دیگر دوست ندارند از عادت های قبلی خود برای ارتقای طراحی سایت و یا محصول استفاده کنند. آن ها از این شیوه جدید برای معین نمودن مشکل و به تبع آن، یافتن راهکار استفاده می نمایند. آن ها به این نتیجه رسیدند که به این شیوه راحت و سریع تر می توانند مشکل را در طراحی سایت و یا محصول خود را رفع کنند.

استفاده از روش های جدید در طراحی سایت نوین می تواند به کیفیت بهتر محصولات و سرویس ها در آینده کمک کند.

***

برای دریافت اطلاعات بیشتر دربارۀ نحوۀ دریافت نمایندگی سایت ساز پرتال می توانید با شمارۀ 63404-021 تماس بگیرید.

برچسب ها: چگونه در طراحی سایت و یا محصول تغییرات بدهیم, چگونه طراحی سایت خود را تغییر دهیم, چگونه طراحی صفحه سایت خود را تغییر دهیم, نحوه تغییر طراحی سایت, چگونه طراحی سایت و صفحات محصولات خود را تغییر دهیم
عضو خبرنامه شوید.
0 دیدگاه

آخرین دیدگاه‌ها

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *