وبلاگ، آموزش طراحی سایت، آشنایی با علم طراحی سایت

نشانه های یک شرکت طراحی سایت نامعتبر

14 آذر 1395

شاید برای شما هم پیش آمده است که با لینک ها و صفحاتی روبرو می شوید که تبلیغات پر زرق و برقشان سراسر فضای اینترنت را پر کرده است، اما همین که وارد سایت مورد نظر می شوید، متوجه می شوید که محتوای وب سایت شان با آنچه که در تبلیغات دیده بودید متفاوت است.

پس از ورود به این سایت ها، با صفحه ای وبلاگ مانند روبرو می شود که حتی در برخی مواقع کارایی یک وبلاگ معمولی را نیز ندارند. در این دست لینک ها و صفحات فریبنده با تبلیغاتی روبرو می شوید که معمولاً افرادی را که در زمینه طراحی سایت اطلاعات ندارند را گول می زند.

طراحی سایت مهارتی سخت است

طراحی سایت، یک مهارت سخت و پیچیده است که به دانش و استعداد بالا احتیاج دارد تا بتوانید وب سایتی جذاب، ایمن و بدون نقص طراحی کنید. متاسفانه سایت های بسیاری وجود دارند که هدفشان تنها آشفته کردن کسب و کار تیم های طراحی سایت است. این وب سایت ها می خواهند راه صد سال را در یک شب طی کنند. این افراد معمولاً می خواهد از طریق طراحی سایت در مدتی کوتاه، درآمدی بالا کسب کنند زیرا تصور می کنند که طراحی سایت بی زحمت ترین کار است.

معمولاً زمانی که به این سایت ها مزاجعه می کنیم، متوجه می شویم نه تنها خود این وب سایت ها طراحی بسیار بدی دارند، بلکه بسیاری از نمونه کارهای طراحی سایت شان نیز شبیه به سایت های مهد کودک است. این وب سایت ها معمولاً قالب های آماده سیستم های مدیریت محتوایی مانند وردپرس یا جوملا را دانلود می کنند و با یک فارسی سازی بسیار بد در اختیار کاربران قرار می دهند. حال بعضی از مشتریان توقع دارند وب سایتی که این افراد طراحی می کنند، اصول و نکات طراحی سایت ریسپانسیو را رعایت کند.

محتوای شرکت های طراحی سایت کلاهبردار

محتوای این گونه سایت ها نیز مانند طراحی سایت هایشان، بکر نیست و هیچ کدام از محتوا سایت را خودشان تولید نمی کنند. این سایت ها معمولاً محتوای وبلاگ های دیگر را کپی می کنند. اگر کمی کدنویسی بلد باشید، متوجه می شوید که این وب سایت ها از روش کلاکینگ استفاده می کنند و تعداد زیادی لینک را به صورت پنهان در انتهای فوتر خود قرار می دهند.

تعرفه شرکت های طراحی سایت کلاهبردار

شما باید گوش به زنگ باشید و کاملا هوشیارانه با اینگونه سایت ها برخورد کنید و قبل از اینکه از اینگونه سایت های کلاهبردار درخواست و سفارشی داشته باشید به این موضوع فکر کنید که چرا باید طراحی سایت 50 هزار تومان باشد و چرا این مبلغ کم برای طراحی وب سایت اختصاص یافته است آیا آنها واقعا پاسخگوی امورات و کارهای طراحی سایت شما خواهند بود واقعا با 50 هزار تومان یا با صد هراز تومان می توان به طراحی سایت حرفه ای دست یافت. مسلما اینگونه نیست. اگر طراحی سایت حرفه ای و اختصاصی می خواهید باید بدانید که هزینه اینگونه سایت ها واقعی نیستند و کسب و کار شما با اینگونه سایت ها رونق که نخواهد گرفت بلکه متضرر آسیب های جدی نیز خواهد شد.

شما تنها کافی است یک جستجوی ساده در موتورهای جستجو بکنید و تعرفه و قیمت طراحی سایت های معتبر را مشاهده کنید و نسبت به کاری که این سایت های کلاهبردار انجام می دهند شک کنید. میانگین تعرفه طراحی سایت معمولی شرکت های طراحی سایت مابین ۷۰۰هزار تومان الی ۳میلیون و تعرفه سئو سایت مابین ۵۰۰ الی ۲ میلیون است که این سایت های معتبر دارای قیمت پشتیبانی جداگانه ای نیز می باشند که هر چند ماه یکبار بایست پرداخت گردد.

بنابراین در انتخاب شرکت طراحی سایت به اولین نکته ای که باید توجه کنید این است که چرا تعرفه های این سایت اینقدر ارزان است. طراحی سایت ارزان نیز مولفه ها و اصول استاندارد خود را دارد و طراحی سایت به هر قیمتی به جز کلاهبرداری در طراحی سایت و خیانت به شما و کسب و کارتان نیست و در خیلی از مواقع فقط برای این است که بازار طراحی سایت را آشفته سازند و از آب گل آلوده ماهی های مرده خودشان را صید کنند. اگر شما در تله اینگونه سایت ها افتادید بعدها متوجه خواهید شد که آنها کاری برا سایت و سئو سایت شما انجام نداده اند و بیشتر از پیش مایوس و ناامید خواهید شد و شاید اصلا قید کار مجازی و طراحی سایت را هم بزنید اما با انتخاب درست در همان ابتدای کار و هوشیاری کامل درباره تبلیغات های فریبنده برخی سایت ها خواهید توانست شرکت معتبر و کاربلدی را پیدا کنید که نه تنها باعث رونق و موفقیت کسب و کار شما در دنیای مجازی شود بلکه شما را مشتاق ها و باانگیزه تر در ادامه فعالیت ها و تجارت تان نماید. تصمیم های منطقی و اصولی می تواند شما به این نقطه پراهمیت برساند.

شرکت طراحی سایت بد چگونه سئو انجام می دهد؟

یکی دیگر از دروغ ها و کلاهبرداری طراحی سایت متوجه سئو سایت است خیلی از سایت ها با نام های مختلف و البته ناشناس که سابقه و رزومه درست و حسابی ندارند اقدام به تبلیغات برای سئو سایت می کنند و از افراد ساده لوح استفاده کرده و با مشاوره های دروغین و غیراصولی و نشان دادن رزومه ها و نمونه کارهای قلابی و دزدیده شده از سایر طراحی سایت ها به افراد و کاربران مختلف ادعا می کنند که دارای تیمی ماهر در زمینه سئو هستند و می توانند در کمترین زمان ممکن طراحی سایت شما را بهینه سازی کنند و در موتورهای جستجو به رتبه خوبی برسانند. در حالی که همه این کارها باز کلاهبرداری است و ادعای اینها توخالی است که با اقدامات غیرقانونی و غیراساندارد و غیرمنطبق با اصل ها و الگوریتم های گوگل و موتورهای جستجو انجام می شود. شاید در کوتاه مدت کار این کلاهبرداران جواب بدهد ولی همینکه موتورهای جستجو از فیک بودن و قلابی بودن آنها مطلع شوند طراحی سایت آنها را پنالتی خواهند کرد و به صفحه های انتهای نتایج موتورهای جستجوگر پرتاب خواهند کرد که غیرقابل برگشت خواهند بود و دیگر هر کاری بکنید نخواهید توانست دوباره به صفحه های نخستین و رنگینگ های بالاتر بیایید.

پس گول نمونه کارها و رزومه های دروغین را نیز نخورید و ابتدا از صحت و سقم این نمونه کارها مطمئن شوید و سپس اقدام به مشاوره گرفتن از شرکت ها کنید. اینگونه شرکت های کلاهبرداری در طراحی سایت اکثرا بعد از دریافت هزینه های طراحی سایت غیب می شوند و تلفن و راه ارتباطی خودشان را بر روی شما می بندند و شما هاج و واج در این دنیای تنها می مانید.

این قضیه برای خیلی از شرکت های معتبر طراحی سایت اتفاق افتاده است. خیلی از شرکت های معتبر با مواردی روبه رو شده اند که در آن افرادی به آنها مراجعه کرده اند و خواستار تحویل پروژه های طراحی سایت و سئو خود شده اند در حالی که هیچ وقت با این شرکت های معتبر وارد قرارداد نشده اند بلکه با افراد سودجو و کلاهبردار روبه رو بوده اند که آنها از سابقه و نمونه کار ها و اسم این شرکت های معتبر طراحی سایت اقدام با اخاذی و کلاهبرداری از افراد کرده اند.

نکته های پراهمیتی که باید در انتخاب طراحی سایت معتبر در نظر داشته باشید:

اما ما به عنوان طراحان سایت  از خود می پرسیم که آینده این کلاهبرداری ها در دنیای مجازی چه خواهد شد؟ آیا امیدی به جلوگیری این دزدی ها و کلاهبرداری ها هست؟ در خیلی از نمونه ها ، کلاهبرداران از مولفه های طراحی سایت شما ، در اینترنت کپی برداری نموده و از آن ها، برای طراحی کالاهایشان بهره می گیرند.

آنها با این کار آینده کسب و کار شما را به خطر می اندازند و درآمد پروژه طراحی سایت تان را تقلیل می دهند و سبب می شوند تا شما مشتری های تان را از دست بدهید. با این اوضاع ، چه کاری از دست ما طراحان طراحی سایت بر می آید؟ تنها کاری که می توانیم بکنیم، بهره گیری از حق های قانونی طراحی خودمان، و به دست قانون سپردن این کلاهبرداران است.

هنگامی که مشتری ها، احتیاج به طراحی سایت داشته باشند ، آن ها را از حق کپی و کلاهبرداری های اینترنتی مطلع نمایید. البته هنگامی که شما ، با آنها ، درباره حق های قانونی حرف می زنید می دانید که موقع کلاهبرداری ها نمی توانید، کاری بکنید.

***

برای دریافت اطلاعات بیشتر دربارۀ نحوۀ سایت ساز پرتال می توانید با شمارۀ 63404-021 تماس بگیرید.

برچسب ها: نشانه های یک شرکت طراحی سایت نامعتبر, کلاهبرداری در طراحی سایت, یک طراحی سایت بد به چه شکل است, ویژگی های یک شرکت طراحی سایت نامعتبر, شرکت طراحی سایت نامعتبر چه ویژگی هایی دارد, روش های تشخیص شرکت طراحی سایت نامعتبر
عضو خبرنامه شوید.
0 دیدگاه

آخرین دیدگاه‌ها

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *