وبلاگ، مزایای کسب و کار اینترنتی، آشنایی با علم طراحی سایت

چگونه مشتریان پشیمان را دوباره به وب سایت برگردانیم؟

25 دی 1395

می توانم بگویم در این مقاله پیام آور خبر بدی برایتان هستم. داشتن یک کسب و کار اینترنتی که برایتان سود و منفعتی ندارد، هیچ ارزشی ندارد. مطمئناً بسیاری از شما می دانید که منظور من از این جمله چیست. شما باید بدانید اگر طراحی سایت یا طراحی صفحه پرداخت آن مناسب نباشد و نتواند کاربر را به راحتی به آن چیزی که می خواهد هدایت کند، مطمئناً برای شما هیچ سودآوری نخواهد داشت.

در طراحی صفحات پرداخت وب سایت نمی توانید تنها به این موضوع فکر کنید که خانم ها چه سلیقه دارند یا کدام رنگ برای کاربران نوجوان جذاب تر است و همین طور به جلو پیش بروید. اگر این طور باشد مطمئن باشید که تجارت آنلاین شما با شکت مواجه خواهد شد.

به خاطر داشته باشید که این صفحات وب سایت، همان صفحه هایی هستند که بازدیدکنندگان سایت را به مشتری تبدیل می کنند و به طور واقعی درآمد تجارت شما را افزایش می دهند.

به همین دلیل باید بر روی طراحی صفحات پرداخت وب سایت خود دقت بیشتری داشته باشید. اگر در روند خرید مشتری، کوچک ترین مشکلی به وجود بیاید، مطمئناً در درجه اول به ضرر وب سایت شما خواهد بود.

البته من قصد ندارم در این مقاله درباره این موضوع با شما صحبت کنم. فکر می کنم از عنوان سئو مقاله متوجه شده باشید که قصد دارم درباره افرادی صحبت کنم که در حین خرید از وب سایت شما پشیمان می شوند و بدون انجام هیچ کاری از وب سایت شما خارج می شوند.

برای یک وب سایت یا در کل یک تجارت الکترونیک هیچ چیز بدتر از این اتفاق نیست. وب سایت هایی که تجارت شان به صورا الکترونیکی انجام می شود باید بدانند که چگونه این افراد را دوباره به وب سایت و تکمیل روند خرید خود جذب کنند.

اجازه دهید که شروع کنیم. رها کردن پروسه و یا سبد خرید در وب سایت، موردی می باشد که در هنگام انجام یک سفارش در وب سایت توسط مشتریان روی می دهد و از این رو، باعث می شوند تا شما به اهداف خود نرسیده و انتظارات تان تحقق بخشید نشود.

برخی مشتریان وب سایت از روی عمد و قصد این کار را انجام می دهند اما برخی دیگر دارای دلایل مشخصی می باشند. دلیل شان هر چه که باشد، فرقی ندارد، این موضوع باعث می شود تا شما برای برگرداندن آن ها زحمات بسیاری را متحمل شوید. شما باید آن ها را متقاعد به بازگشتن و تکمیل پروسه خرید کنید.

راه حل این مشکل این است که به اصول و پایه تجارت و طراحی سایت خود باز گردید. برای مثال، یکی از دلایلی که مشتریان پروسه خرید وب سایت را رها می کنند، این است که با مواردی دور از انتظاری در این صفحات از وب سایت رو به رو می شوند. از این رو، باید ساده ترین راه حل را در این باره بیابید.

در این جا یک مثالی وجود دارد که به درک شما از این موضوع بسیار کمک می کند. AYAT یک وب سایتی است که پوشاک و لباس های زنانه و مردانه را به فروش می رساند. این وب سایت دارای سه نوع مشتری می باشد:

این وب سایت با محقق کردن نیازهای این مشتریان خود به خوبی توانسته است تا میزان افرادی را که در پروسه خرید پشیمان شده و از وب سایت خارج می شوند را کاهش دهد.

توصیه هایی که در این زمینه می توانید به کار ببرید:

هیچ چیز به اندازه استفاده نکردن از تست هایی برای پنجره خروجی سایت، نمی تواند اشتباه بزرگی برای شما محسوب شود. شما باید تست هایی را روی این قسمت اجرا کنید تا از مفید و کاربردی بودن طراحی این پنجره ها اطمینان حاصل کنید.

سرویس های زیادی وجود دارند که امکان اجرای تست دو نسخه ای و تست A/B را برای شما فراهم می کنند. از این رو با هر سرویس و یا تستی که راحت هستید، شروع کنید. تنها اطمینان حاصل کنید که هر تصمیمی که برای طراحی صفحه پرداخت سایت خود می گیرید، بر اساس نتایج تست های مکرر می باشد.

مورد آخر این است که شما هیچ گاه نباید انجام دادن این تست ها را متوقف کنید و گمان کنید که نتایجی که امروز به دست آورده اید، برای تمام طول مدت تجارت تان مفید است. خیر، گرایشات وب سایت ها و خواسته ها و نیازهای مشتریان سایت روز به روز تغییر می کند و شما باید مطابق با این موارد، به طور مدام تست های A/B و یا تست های دو نسخه ای را اجرا کنید تا بهترین صفحه پرداخت و یا پروسه پرداخت را به وجود آورید که مانع خروج کاربران از سایت می شود.

***

برای دریافت اطلاعات بیشتر دربارۀ نحوۀ سایت ساز پرتال می توانید با شمارۀ 63404-021 تماس بگیرید.

برچسب ها: بازگرداندن مشتریان وب سایتی که از خرید از سایت پشی, چگونه بازدیدکنندگان را به وب سایت خود برگردانیم, روش های بازدگرداندن کاربران به وب سایت, چگونه کاربران پشیمان را به خرید دوباره ترغیب کنیم
عضو خبرنامه شوید.
0 دیدگاه

آخرین دیدگاه‌ها

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *