وبلاگ، آشنایی با کسب و کار اینترنتی، آشنایی با علم طراحی سایت

حفظ اعتبار برند با طراحی سایت

26 آبان 1395

می توان گفت که فعالیت های آنلاین یک فرد در اینترنت از جستجو تا کلیک کردن بر روی لینک ها تمام کاری است که یک فرد به صورت آنلاین انجام می دهد. به طور کلی این فعالیت ها شامل جستجوی کوئری در موتورهای جستجو، کلیک کردن بر روی لینک ها، نظر گذاشتن بر روی پست های وبلاگ و خرید محصولات از سایت ها و فروشگاه های اینترنتی است.

از این اطلاعات می توان برای جمع آوری اطلاعات، معرفی برند و حتی حفظ اعتبار برند استفاده کرد. در این مقاله از پرتال قصد داریم به شما 8 نکته را آموزش دهیم تا با کمک آنها فعالیت آنلاین خود را مدیریت کنید. این نکات به شما کمک می کنند تا بفهمید آیا این فعالیت ها در جهت پیشرفت طراحی سایت یا برندتان کار می کنند یا خیر.

دریابید که در اطرافتان چه اتفاقاتی می‌افتد

اگر ندانید که اطرافتان چه مواردی وجود دارد و اتفاق می‌افتد، نمی‌توانید به طور موثر فعالیت‌های آنلاین خود را  مدیریت کنید. زمانی را در Google بگذرانید تا دریابید که چه اخبار جدید در وب سایت‌ها موجود است. آیا نتایج مثبت و منفی یافته‌اید؟ اگر این چنین است فعالیت اینترنتی شما بسیار عالی است. یا نتایج منفی در یافت کرده‌اید؟ باید این نتایج منفی را از حذف کنید تا در معرض عموم قرار نگیرد.

اطمینان حاصل کنید که پست‌ شخصیتان، خصوصی باقی می‌ماند

در طراحی سایت شرکت خود اطمینان حاصل کنید که پست‌های شخصیتان که نمی‌خواهید کارمندان و یا اشخاص دیگر ببینند، قفل شده‌اند.  برخی وب سایت‌های شبکه‌های اجتماعی هر چند وقت یک بار کنترل سیاست‌های حفظ حریم شخصی خود را تغییر می‌دهند. در غیر این صورت، ممکن است تصاویر شخصیتان که در یک مهمانی هستید، در اینترنت پخش گردد و این امر برای برند و وب سایتتان مفید نمی‌باشد. از این رو، اطمینان حاصل کنید که همیشه این تنظیمات را بررسی می‌کنید. اما به یاد داشته باشید که این موارد ممکن نیست همیشه از شما محافظت به عمل آورد.

صفحه‌های موجود در وب سایت‌های اجتماعی ممکن است در مروگرها نیز پخش گردد و زمانی که این اتفاق افتاد هر کسی می تواند تصویر، ویدئو، صدا و غیره را از صفحه شما برداشته و در وب سایت‌های دیگر دوباره پست کند. شما در این شرایط هیچ کنترلی روی موارد شخصی خود نخواهید داشت و به اعتبار برند و وب سایتتان صدمه خواهید زد.

 نرم افزارهای خود را به روز نگاه دارید

هیچ چیز بیشتر از داشتن اطلاعات ویروسی و اشتراکشان با دیگران، نمی‌تواند به هویت برند و وب سایتتان آسیب بزند. از این رو بسیار اهمیت دارد تا نرم افزار آنتی ویروس، اسکنرهای بد افزار و دیگر برنامه‌ها و نرم افزارهایتان فعال و به روز رسانی شده باشد. این موارد شامل سیستم اجرایی وب سایتتان نیز می‌باشد. اطمینان حاصل کنید که از نسخه‌های به روز نرم افزارها برای امنیت بیشتر، دانلود کرده و نصب می‌نماید.

از رمز عبورهای قدرتمندی استفاده کنید

به همین ترتیب شما نیاز دارید تا اطمینان حاصل کنید که اکانت‌های آنلاینتان نیز با رمز عبورهای قدرتمند، محافظت و مراقبت شده است. یک رمز عبور و یا پسورد می‌تواند شامل موارد زیر و یا ترکیبی از آن‌ها باشد:

شما رمز عبوری می‌خواهید که برای حدس زدن ساده نباشد، از این رو از اسم‌های معمول فامیلی و یا تاریخ تولد و یا شماره همراه و غیره برای تنظیم رمز عبور خودداری کنید. یک برنامه خوبی که می‌توانید برای ساخت رمز عبور قدرتمند از آن کمک بگیرید، ۱password  می باشد.

گسترش فعالیت‌های آنلاین خود

برخی کاربران سایت‌ها در خرید محصولات به صورت اینترنتی دچار شک و تردید هستند، آن‌ها دارای یک کارت اعتباری مخصوص برای خریدهای اینترنتی خود هستند. اگر آن‌ها از کارت اعتباری خود برای خرید محصولات یک وب سایت استفاده نکنند، به معنی شکست برند و وب سایت مورد نظر می‌باشد. شما باید فعالیت‌های آنلاین خود را بسط دهید تا بیشتر شما، تجارت، برند و سایتتان شناخته شود و از این رو می‌توانید کنترل اوضاع را به دست بگیرید.

شما این کار را می‌توانید با ایمیل‌های وب سایت نیز انجام دهید- به هنگام طراحی سایت یک ایمیل برای خود بسازید و زمانی می‌توانید از آن استفاده کنید که کاربر وب سایت در سایت شما ثبت نام کرده و عضو شده باشد. ایمیلی برای خود باید تنظیم کنید که مخصصوص وب سایت و دیگری مخصوص رسانه‌های اجتماعی باشد. شاید تعدد آدرس ایمیل‌ها برای شما گیج کننده باشد، اما در نهایت به راحتی می‌توانید روی ایمیل‌های هر بخش خود به راحتی مدیریت داشته باشید.

 آیا در طراحی سایت خود از اپلیکیشن‌ استفاده می کنید؟

بیشتر اپلیکیشن‌ها در گوشی‌های همراهتان می‌توانند اطلاعاتی از شما و وب سایت و یا تجارتتان فراهم کنند. در حالی که از لحاظ نظری می‌توانید روی دسترسی داشتن به این اپلیکیشن‌های خود نظارت داشته باشید، اما چه کسی واقعاً می‌داند که زمانی که یک اپلیکیشن نصب شد، چه کارهایی می‌تواند انجام دهد؟ به همین دلیل، توصیه می‌شود تا در لیست اپلیکیشن‌های خود جست و جو کرده و مواردی که استفاده نمی‌کنید را حذف نمایید. از این روی می‌توانید اطمینان حاصل کنید که اطلاعاتی بر علیه طراحی سایت و یا برندتان جمع آوری نمی‌شود. به علاوه این امر باعث ایحاد فضای بیشتر برای دیگر اپلیکیشن‌ها، تصاویر و غیره می‌باشد.

کوکی‌های مرورگر خود را بررسی کنید

آیا می‌دانستید که شما می‌توانید وب سایت‌هایی را مشاهده کنید که مرورگرتان کوکی آن‌ها را بپذیرد؟ از این رو، باید به طور منظم بررسی کنید که آیا وب سایت‌های نا آشنایی به مرورگرتان کوکی‌های می‌فرستند یا خیر. اگر این چنین سایت‌های نا آشنا وجود داشت باید آن‌ها را در تنظیمات مرورگرتان حذف نمایید. اگر در این مورد نمی‌توانید کاری انجام دهید، پلاگین‌های در دسترس زیادی وجود دارد که به کنترل بهتر کوکی‌هایتان، بسیار کمک می‌کند.

حفظ موارد حذف شده در پایگاه داده

حتی اگر مواردی را در اینترنت و یا طراحی سایت خود حذف می‌کنید، باید بدانید که هنوز هم در پایگاه داده‌ها و آرشیو‌ها برای همیشه باقی می‌مانند. در خیلی از شرایط، حتی اگر شما موردی را حذف کنید، می‌تواند هنوز هم قابل دسترس باشد. زمانی موردی را که به صورت آنلاین در وب سایت و یا وبلاگ خود قرار می‌دهید باید بدانید که راه بازگشتی وجود ندارد، از این رو در کلیک کردن روی کلمه “ارسال” بسیار دقت کنید.

این موارد تنها توصیه‌های اندکی بودند که می‌توانند برای مدیریت فعالیت‌های اینترنتیتان استفاده شوند و اطمینان حاصل شود که تحت کنترل می‌باشند.

***

برای دریافت اطلاعات بیشتر دربارۀ نحوۀ سایت ساز پرتال می توانید با شمارۀ 63404-021 تماس بگیرید.

برچسب ها: حفظ اعتبار برند در طراحی سایت, طراحی سایت و حفظ اعتبار برند, 8 نکته برای حفظ اعتبار نام تجاری سایت, روش هایی برای کسب و حفظ اعتبار برای نام تجاری, چگونه با طراحی سایت برند خود را حفظ کنید
عضو خبرنامه شوید.
0 دیدگاه

آخرین دیدگاه‌ها

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *