وبلاگ، آموزش سئو و بهینه سازی وب‌سایت، آشنایی با علم طراحی سایت

افزایش نرخ کلیک با انتخاب عنوان مناسب

12 آبان 1395

یکی از اصلی ترین قسمت های طراحی سایت، بهینه سازی عنوان صفحات سایت برای کاربران و ربات های موتورهای جستجو است. در این مقاله از پرتال به شما خواهیم گفت که عنوان یک صفحه چه رابطه ای با افزایش نرخ کلیک کاربران در نتایج جستجو دارد.

عنوان صفحه چیست؟ و چه تاثیری بر سئوی سایت دارد؟

تگ عنوان صفحه یکی از مهم ترین عناصر HTML در طراحی سایت به شمار می آید که در تگ HEAD صفحه قرار می گیرد. عنوان صفحات برای موتورهای جستجو از اهمیت بالایی برخوردارند. به همین دلیل تاثیر بسیار بالاییر بر روی سئو سایت شما دارند.

هنگامی که کابران کلمه یا عبارتی را در موتورهای جستجو وارد می کنند، نتیجه جستجو عنوان یک صفحه، آدرس آن، توضیحات متا را نمایش می دهد. کاربر پس از مشاهده این اطلاعات، بهترین لینک موجود را انتخاب می کند.

بنابراین عنوان صفحات وب، یکی از مهم ترین عناصری است که هم بر روی سئو سایت و هم بر روی افزایش نرخ کلیک سایت تاثیر دارد.

نحوه انتخاب عنوان صفحه خلاصه و مفید

عنوان یا Title هر صفحه مهم‌ترین بخشی است که در موتورهای جستجو به نمایش در می آید.

باید توجه داشته باشید که بتوانید باtitle  مناسب کلیات کار و اهداف طراحی وب سایت را نیز نشان دهید. پس با رعایت کردن اصول سئوی سایت این عناوین را User friendly تر بنویسیم تا باعث افزایش نرخ کلیک شود.

نکاتی که در نوشتن باید رعایت شود:

استفاده از نام برند در عنوان صفحات

دو روش برای استفاده از برند در تایتل صفحه وجود دارد که به آن اشاره شده است:

اگر برند شما معروف است از عنوان صفحه 1 استفاده کنید.اما درصورتیکه برند ناشناخته‌ای دارید ازعنوان صفحه 2 استفاده کنید .و یا می‌توانید عنوان برند را از تایتل صفحات حذف نمایید، که این بستگی به هدف شما دارد.

به عنوان مثال اگر تمرکز اصلی شما روی برند باشد از آن استفاده و در غیر این صورت از آن صرف نظر کنید.

استفاده از کلمات کلیدی در عنوان صفحه

عنوان صفحات اگر به صورت خلاصه و جذاب باشد نه تنها بر روی سئوی وب سایت اثر دارد، بلکه نرخ کلیک کاربران در موتورهای جستجو را افزایش می‌دهد . توصیه شده که عنوان را کوتاه بنویسید و کلمات کلیدی با اهمیت را در اول آن قرار دهید. زیرا چشم کاربران در هنگام تماشای یک صفحه از چپ به راست حرکت می‌کند، و بیشترین تمرکز آن در قسمت چپ است.

علاوه بر این توجه داشته باشد که موتورهای جستجوگر توجه بیشتری به دو کلمه ابتدایی عنوان صفحه دارند.

نتیجه گیری

با توجه به موارد بالا نتیجه می گیریم که یکی از فاکتورهای مهم در تجربه کاربر و همچنین سئوی وب سایت، عنوان صفحه می باشد؛ لذا باید در انتخاب آن بیشتر دقت کنیم و آن را به گونه ای بنویسید که علاوه بر اینکه قوانین سئو در آن رعایت شده باشد، برای کاربران نیز جذاب و دقیق باشد.

***

برای دریافت اطلاعات بیشتر دربارۀ نحوۀ سایت ساز پرتال می توانید با شمارۀ 63404-021 تماس بگیرید.

برچسب ها: رابطه عنوان صفحه با افزایش نرخ کلیک, تاثیر عنوان صفحه بر روی نرخ کلیک سایت, با انتخاب عنوان مناسب نرخ کلیک سایت تان را افزایش, افزایش نرخ کلیک با انتخاب عنوان مناسب
عضو خبرنامه شوید.
0 دیدگاه

آخرین دیدگاه‌ها

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *