وبلاگ، آموزش طراحی سایت، آشنایی با علم طراحی سایت

طراحان سایت مستقل چه عادات بدی دارند؟

15 آذر 1395

عادات بد و ناشایست، پیش از آنکه بحرانی بوجود آورند، می توانند در شغل طراحی سایت مستقل دردسرساز شوند. شاید شما هم شنیده باشید، محققان معتقدند انسان در هر 90 روز یک عادت جدید پیدا می کند. ما به شما پیشنهاد می کنیم تا رفتارهای خود را به دقت بررسی کنید و عادات بد خود را ترک کنید.

در مقاله امروز پرتال، سعی داریم عادات بدی که در شغل طراحی سایت مستقل مرسوم است را بررسی کنیم.

زمان تحویل پروژه طراحی سایت را به تعویق نیاندازید

اگر شما هم مانند من یک طراح سایت باشید، مطمئناً در بسیاری مواقع در زمان تحویل پروژه بد قولی کرده اید. اما باید بدانید که ترک این عادت امکان پذیر است. به عقب انداختن زمان تحویل طراحی سایت باعث ایجاد استرس بیهوده در طراحی سایت می شود و باعث انجام کارها در دقایق آخر می شود.

برای آنکه بتوانید این عادت خود را ترک کنید، هر هفته یا در هر ماه برای پروژه طراحی سایت خود برنامه ریزی کنید تا بتوانید بر روی پروژه به صورت کامل نظارت داشته باشید.

حواستان از کار پرت نشود

علاوه بر به تعویق انداختن کارها در طراحی سایت، ایمیل ها، شبکه های اجتماعی یا حتی خود کامپیوترتان می توانند حواس شما را از کار پرت کنند. نه تنها حواس پرتی شما را از انجام کارهای مهم در طراحی سایت باز می دارد، بلکه زمان تحویل پروژه تان را نیز به تاخیر می اندازد.

برای کار طراحی سایت خود برنامه ریزی کنید تا بتوانید عوامل حواس پرتی را از خود دور کنید. سعی کنید زمانی را به اعلانات ایمیل یا شبکه های اجتماعی اختصاص دهید تا مطمئن شوید که محل کارتان هیچ گونه وسیله ای که بتواند حواس شما را از طراحی سایت پرت کند ندارد. این برنامه حتی می تواند شامل بستن درب محل کارتان باشد.

بیش از اندازه استراحت نکنید

در بیشتر محیط های کاری، کارمندان ساعات کاری مشخصی را مشغول کار و زمان به خصوصی را برای استراحت در نظر می گیرند. آیا این نکته در طراحی سایت مستقل قابل اجراست؟

گاهی اوقات در شغل طراحی سایت مستقل، شما به اندکی استراحت نیازمندید. این استراحت هم برای بدنتان مفید است و هم برای ذهن تان. اما منظور ما این نیست که استراحت شما 8 ساعت به طول بیانجامد.

اگر مجبور هستید، حتماً ساعتی را تنظیم کنید تا به موقع بیدار شوید. چیزی بخوری، اندکی قدم بزنید و سپس به کار خود برگردید.

ایمیل ها را با عبارت متاسفم پاسخ ندهید

از این که ایده خود را به مشتری وب سایت ارائه می دهید، نباید معذرت خواهی کنید. اگر شما در شغل طراحی سایت مستقل به خوبی عمل کرده و سر وقت کارهای طراحی سایت را انجام می دهید، چرا باید ایمیل های خود را با "من متاسفم" شروع کنید؟

خیلی عادت بدی است که وقتی کار را با اعتماد به نفس و 100 درصد انجام می دهید، بابت آن عذرخواهی نیز بکنید.

شخص یا چیز دیگری را مقصر ندانید

طراحان سایت این موضوع را بارها می گویند: زمانی که باید پروژه طراحی سایت را انجام دهیم، قحطی و کمبود کار پیش می آید. قسمت اعظمی از این مشکل از برنامه ریزی و زمان بندی اشتباهی است که به عنوان طراح وب سایت مستقل دارید.

پروژه های طراحی سایت را به گونه ای تنطیم نمایید که جایی برای پروژه های جدید طراحی سایت داشته باشید. اگر پروژه های خود را به طور درستی تنظیم کنید، همیشه یک سفارش طراحی سایت در چنته دارید.

 سیستمی درست برای ذخیره فایل ها و بک آپ گیری ندارید

آخرین باری که در طراحی وب سایت مستقل تان، همه چیز را مرتب کرده اید، چه زمانی بود؟ هفته پیش؟ ماه پیش؟ یا سال پیش؟ همین حالا این کار را بکنید.

بک آپ گرفتن فایل ها و استفاده از یک سیستم ذخیره سازی که باعث شود همه چیز در دسترس باشد، زمان زیادی را برایتان صرفه جویی می کند. این موضوع زمانی که کامپیوترتان به مشکلی برخورد، بسیار اهمیت می یابد و شما را از دردسرها به دور نگاه می دارد.

خط قرمزهایتان در طراحی سایت مشخص نیست

مانی که بحث مشتریان وب سایت می شود، باید خط قرمزهایی را برای آن ها تعین کنید. این مرزها و خط قرمز ها می تواند شامل هرچیزی باشد، مانند ساعاتی که در دسترس مشتریان وب سایت هستید، حجم کاری و پروژه های که می خواهید انجام دهید و مبالغی که باید در دوره های مختلف پرداخت شود. این قوانین ساده ممکن است به نظر خیلی مهم نیاید، اما زمانی که دچار مشکل می شوید، اهمیت آن ها را درک می کنید.

راه آسانی در این ماجرا وجود دارد و آن هم بستن قرارداد با مشتریان وب سایت است. تمامی قوانین و مقررات و وظایف دو طرف را در این قرار داد وارد کنید تا از مسائل پیش رو جلوگیری به عمل آید.

 زمان تحویل پروژه سایت را افزایش ندهید

هیچ چیز بدتر از این نیست که طراح وب سایت مستقل از مشتری وب سایت درخواست زمان بیشتری کند. سعی نکنید که این چنین طراح وب سایت مستقلی باشید.

تنها پروژه های طراحی وب سایتی را قبول کنید که بتوانید در زمان مشخص ارائه دهید. این وظیفه شما است تا در زمانی مشخص شده پروژه مشتری وب سایت را ارائه دهید و شما نیاز به برنامه ریزی واحدی دارید تا زمان خود را برنامه ریزی کرده و تمامی کارهای طراحی وب سایت را در این مدت زمان به انجام برسانید.

 به صورت شبانه روزی کار نکنید

اگر به صورت تمام وقت و در هر زمانی کار کنید، هیچ چیز را در طراحی وب سایت درست انجام نمی دهید. مانند هر شغل دیگری، زمان هایی وجود دارد که شما بسیار با کار مشغول هستید، اما اگر فکر می کنید که شغل طراحی وب سایت مستقل تان خیلی از زمان های روزتان را می گیرد، زمان این است تا دوباره این شغل را برای خود ارزیابی کنید.

کار کردن زیادی به دو مورد ختم می شود: موثر و مفید کار نکردن، و مواجه با حواس پرتی ها و به تعویق انداختن کارها طوری که خیلی دیر است که "نه" بگوید.

هر طراح وب سایت مستقل چه پاره وقت و چه تمام وقت باید ساعات مشخصی را برای کار خود در روز مشخص کند.

 برندتان را در زمینه طراحی سایت مستقل بد جلوه ندهید

به عنوان طراح وب سایت مستقل، شما باید این موضوع را درک کنید: شما به تنهایی یک برند هستید. هر کاری که در جوامع و اجتماع می کنید، بخشی از برندتان را هویدا می کند. از این رو، قبل از این که عملی را انجام دهید یا پست و نظراتی بگذارید، فکر کنید. شما نمی دانید که چه زمانی مخاطبان تان، مشتریان وب سایت آینده تان خواهند شد.

از این که از پروژه طراحی وب سایتی در رسانه های اجتماعی شکایت کنید، پرهیز کنید. ایمیل ها و پست هایی را که سراسر غلط املایی و گرامری است در وب سایت های شبکه اجتماعی وارد نکنید. هر کدام از این کارها و خیلی از موارد دیگر، شما را یک شخص غیر حرفه ای نمایان می کند و بر شغل طراحی وب سایت آینده تان تاثیر خواهد گذاشت.

 نتیجه گیری

خیلی آسان است که به عنوان یک طراح وب سایت مستقل، با یکی از این عادت های بد رو به رو شویم، ولی حالا زمان این است که به نقاط ضعف خود فکر کنید، باید برای ترک این عادت ها کاری بکنید. با یک عادت بدی که هم اکنون دارید شروع کنید و درصدد رفع آن بر بیایید.

شاید در ابتدا اندکی سخت باشد- ترک عادت موجب مرض است- اما با کار کردن روی خود در طول این 90 روز، خواهید دید که شما می توانید. به این ترتیب، مشتریان وب سایت برای طراحی های وب سایتی که  برای شان انجام داده اید، از شما متشکر خواهند بود.

***

برای دریافت اطلاعات بیشتر دربارۀ نحوۀ سایت ساز پرتال می توانید با شمارۀ 63404-021 تماس بگیرید.

برچسب ها: 10 عادتی که طراحان سایت مستقل باید از خود دور کنند, عادات بد طراحان سایت مستقل, طراح سایت باید از چه عاداتی دوری کند, چگونه می توانیم طراح سایت خوبی باشیم, طراحان سایت مستقل چه عادات بدی دارند
عضو خبرنامه شوید.
0 دیدگاه

آخرین دیدگاه‌ها

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *