وبلاگ، آموزش طراحی سایت، آشنایی با علم طراحی سایت

اشتباهات رایج در استفاده از تصاویر سایت

19 آبان 1395

استفاده از تعداد زیادی عکس و تصاویر در سایت چند وقته است که به یکی از گرایشات مهم در طراحی سایت تبدیل شده است. برای قرار گرفتن زیباتر این عکس ها در طراحی سایت باید مطمئن شوید که هر عکسی که در طراحی سایت استفاده می کنید با هدف سایت تان هماهنگی دارد و می تواند به خوبی پیام شما را به مخاطب انتقال دهد.

برخی از طراحان سایت، اشتباهاتی را در حین طراحی سایت انجام می دهند، اما شما نباید در حین استفاده از تصاویر در سایت این اشتباهات را مرتکب شوید.

اشتباهات بیشتری هست که طراحان طراحی سایت در مدت روند طراحی سایت، انجام می دهند. اما شما نبایست هنگامی که با عکسهای طراحی سایت کار می نمایید، در هیچ یک از این اشتباه ها گیر کنید.

بارگذاری تصاویر حجیم در طراحی سایت

هنگامی که از صنعت چاپ حرف می زنیم، عکس های تمام صفحه بسیار جذاب می شوند، اما در طراحی سایت تصاویر تمام صفحه یک مشکل به شمار می آید. عکس های حجیم و بزرگ به سختی در سایت بارگذاری می شوند. همین کندی سرعت لود، باعث می شود مخاطبان وب سایت شما را ترک کنند.

 با کمال تاسف، گرفتار شدن طراحان طراحی سایت و فروشگاه ساز در این دام راحت است. بسیاری از برنامه های طراحی سایت اجازه بارگذاری عکسهای بزرگ را می دهند و از این رو بایست بسیار دقت نمایید. به راهکارهای طراحی سایت و نام تجاری خود مراجعه نمایید، می توانید اندازه های رایج عکسها در طراحی سایت را پیدا کنید.

از فرمت های ناهماهنگ برای عکسها در طراحی سایت ها استفاده ننمایید. فرمت های رایج و مخاطب پسند PNG (عکسها موجود در کامپیوترها مانند نمودارها و یا لوگوها)، JPG (عکسها) و یا GIF (انیمیشن ها) را برای عکسها طراحی سایت خود استفاده کنید.

راه حل: راهکار ساده این است که سایز عکس را بر اساس اندازه های الگو و فرمتی بسازید که در طراحی سایت با وضوح بالایی آشکار شود. می توانید هر عکسی بهینه و مطلوبی را برای استفاده در طراحی سایت و به اشتراک گذاری در رسانه های اجتماعی ذخیره نمایید.

کراپ نگردن تصاویر در طراحی سایت

کراپ کردن تصاویر سایت به منظور پر اهمیت نشان دادن برخی از المان های موجود در آن امری مهم در طراحی سایت است. البته بهتر است بدانید استفاده زیاد از کراپ های متعدد و شکل های جالب در عکسها ممکن است به طراحی سایت تان صدمه بزند.

راه حل: عکسهای طراحی سایت را برای رسیدن به سایز و یا اندازه های بهتر پیش از بارگذاری کردن در سایت، کراپ نمایید.

فراموش کردن عکسهای کوچک در طراحی سایت

شما بایست به خاطر داشته باشید تا عکسهای کوچک در طراحی سایت  تان را آپدیت نمایید و به آن ها توجه داشته باشید.

اکثر اوقات طراحان طراحی سایت این عکسها کوچک در پرتال ساز را از یاد می برید. این عکسها و نماد آیکون ها بایست مطابق با آپدیت محتوای طراحی سایت، بروزسانی شود.

مشکل دیگر، بهره گیری از عکسهای ناجور در سایز کوچک است. اگر عکس بی کیفیت باشد، آن را در طراحی سایت استفاده نکنید. نبود عکس در طراحی وبسایت بهتر از بودن عکس های بی کیفیت است.

راه حل: هنگامی که عکسهای طراحی سایت و نماد های آیکون تان تغییر کرده و آپدیت می شود، مطمئن شوید که تا عکس قدیمی را حذف کرده اید.

اطلاعات زیاد در تصاویر سایت

دوربین های دیجیتالی، اطلاعات بیشتری را در عکس سیو می سازد که در طراحی سایت ها لازم نیست. این اطلاعات و داده ها را در عکسها حذف نمایید. مرورگرها این گونه محتوای عکس طراحی سایت ها را قادر نیستند، بخوانند. برای اینکه عکسها را در دسترس و قابل جستجو بسازیم، بایست واژه ها تشریحی، برچسب ها و سایر نمونه های هماهنگ با طراحی سایت ها را در عکسها بگذاریم.

راه حل: از نام های خوب و بهتری برای عکسها در طراحی سایت ها استفاده نمایید و عکس را با مولفه های طراحی سایت، هماهنگی بدهید. نام عکسها بایست دربردارنده واژه های باشند که توسط فاصله هایی از هم جدا شده اند.

ریسپانسیو بودن تصاویر در سایت

الگوهای واکنشی طراحی سایت ها به عکسها نیز مرتبط هستند. تغییر در سایز و شکل عکسها در هر دستگاهی به ابزار دیگر، اهمیت این قضیه را آشکار می سازد که به چه نحوی عکسها در ابزارهای مختلف آشکار می شوند.

راه حل: همه نسبت ها، سایز ها و مقیاس ها را در عکسها طراحی سایت ها با دقت ملاحضه نمایید.

***

برای دریافت اطلاعات بیشتر دربارۀ نحوۀ سایت ساز پرتال می توانید با شمارۀ 63404-021 تماس بگیرید.

برچسب ها: بهینه سازی تصاویر در طراحی سایت, چگونه تصاویر سایت خود را بهینه سازی کنیم, نحوه استفاده از تصاویر بهینه شده در طراحی سایت, اشتباهات استفاده از عکس ها در طراحی سایت, اشتباهات رایج در استفاده از تصاویر در طراحی سایت
عضو خبرنامه شوید.
0 دیدگاه

آخرین دیدگاه‌ها

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *