وبلاگ، آموزش طراحی سایت، آموزش سئو و بهینه سازی وب‌سایت

بروزرسانی و جذاب کردن محتوای قدیمی وب سایت

26 دی 1395

خب، بیایید تصور کنیم که شرکت شما محتواهای مختلفی را در وب سایت خود منتشر می کند. پست های وبلاگی، اینفوگرافیک، ویدئو یا پادکست همگی در وب سایت شما منتشر می شوند تا بتوانند مخاطبان بیشتری را به سمت کسب و کار شما جذب کنند.

شما می دانید برای آنکه بتوانید نظر مثبت کاربران و مخاطبان وب سایت را به خود جلب کنید، باید محتوایی جذاب و مهیج را در اختیارشان قرار دهید و انجام این کار بسیار دشوار است.

مطمئناً تولید محتوای جذاب و گرفتن نتایج دلخواه از آنها امری دشوار و بسیار چالش برانگیز است. لازم به ذکر است چنین محتوایی نیازمند زمان و سرمایه بسیاری زیادی است.

یک روش ساده این است که محتوای جدید خود را دوباره بازسازی کنید. در این مقاله از طراحی سایت پرتال قصد داریم تا سه روش اصلی برای نوشتن اصولی دوباره وب سایت را برایتان بیان کنیم تا بتوانید محتوای خود را بیش از پیش جذاب کنید:

سازماندهی مجدد محتوای وب سایت

 ممکن است شما دارای محتواهای ارزشمند، بزرگ و اساسی در سایت خود باشید مانند کتاب های الکترونیک، دستورالعمل ها، گزارشات و تحقیقات. اگر آن ها برای کاربران سایت تان نیز ارزشمند می باشند، به خوبی می توانید آن ها را دوباره سازمان دهی کنید. زمانی که محتوای سایت خود را دوباره سامان دهی کرده و شکل دهید، بهتر می توانید این محتوا را بهینه سازی کرده و برای کاربران سایت جذاب بسازید. محتواهای خود را به موارد کوچک تری تقسیم کنید: می توانید محتوای کتاب الکترونیک تان را به صورت سریالی در وب سایت خود قرار دهید و یا مقاله های جدید را هر چند وقت یک بار در سایت خود منتشر کنید.

می توانید خلاف این کار را نیز انجام دهید: تویت ها، مقاله ها، پست های وبلاگ و یا نظرات موجود در فیس بوک را در یک قسمت بزرگ در سایت جمع آوری کنید. می توانید پاسخ سوالات مشتریان سایت خود را نیز در قالب یک مقاله به آن ها عرضه دارید. می توانید بخش های مختلف کتاب خود را نیز به صورت یک گزارش کلی به مشتریان سایت نشان دهید. هم چنین می توانید از ابزراهایی نظیر STORIFY نیز استفاده کنید تا پست ها و تصاویر سایت تان را در یک تم که متناسب با مخاطبین سایت تان می باشد، قرار دهید تا به راحتی بتوانند به محتوای مورد نظر خود دسترسی داشته باشند.

 دوباره نوشتن محتوای قدیمی وب سایت

اگر به طور مداوم محتواهای جدیدی را به وب سایت خود بیافزاید مانند یک درخت همیشه سبز هستید که مشتریان برای دریافت مطالب جدید حتما به شما مراجعه می کنند. این روند باعث می شود تا مشتریان و یا مخاطبین دایمی داشته باشید که بی صبرانه منتظر محتواهای جدید و بروزتان می باشند.

از آنالیزهای وب سایت تان استفاده کنید تا دریابید که کدام محتواها در طراحی سایت توجه بیشتری از مشتریان و مخاطبین سایت را جلب می کند و سپس روی همان محتواها تمرکز کرده و انواع جدیدی از آن ها را بسازید. شما هم چنین می توانید نوشته های سایت خود را دوباره بنویسید و دوباره نگارش کنید تا نقاط ضعف آن ها را برطرف کنید. در این میان می توانید اطلاعات جدید را نیز به آن ها اضافه کنید و یا مثال ها و گزارش های جدید را در آن ها قرار دهید.

تقویت کردن پست و مقاله های وب سایت تان با اطلاعات، لیست، گزارشات و موارد قابل دانلود جدید می تواند موفقیت محتوای سایت تان را تضمین کند و باعث می شود تا افراد بیشتری به بازدید از وب سایت تان ترغیب شوند. شما هم چنین می توانید محتواهایی را مخصوص مخاطبین سایت خود به وجود آورید.

 بروزرسانی محتوای قدیمی خود را در قالبی جدید

این مورد بسیار جالب است. ریمیکس کردن محتوای وب سایت تان به معنای دوباره ساختن آن ها به روش جدید است و یا به عبارت دیگر، بیان کردن ایده های اصلی به روش متفاوت می باشد.

برای مثال، ممکن است یک جلسه و یا یک وبینار را ضبط کرده اید و به عنوان یک پست وبلاگ، گفته های موجود در این وبینار را به مخاطبین خود ارائه دهید. یه به عبارت دیگر ممکن است تا مصاحبه ای را انجام داده و به صورت فایل صوتی در وب سایت خود در دسترس مخاطبین قرار دهید. می توانید ویدئوهایی را از گفته های مشتریان در یک تحقیق و بررسی نیز بسازید و به عنوان معرفی محصولات و سرویس های خود در وب سایت نمایان کنید. یا ممکن است تصاویری از شرکت خود را در رویدادهای مختلف تهیه کنید و در قالب یک اسلاید شو نشان دهید.

تمامی این موارد گفته شده ابزارهایی هستند تا محتوای سایت موجود خود را جذاب بسازید و افراد بیشتری را به این وسیله به وب سایت خود جذب کنیدGOOGLE DOCS نیز می تواند از طریق برنامه ریزی برای انتشار محتوا، به جذب مخاطبین بیشتر وب سایت تان کمک کند. اما به یاد داشته باشید، بهترین ابزار برای ارتقای محتوای سایت نادیده گرفته می شود: بازسازی و احیای محتوای موجود.

***

برای دریافت اطلاعات بیشتر دربارۀ نحوۀ سایت ساز پرتال می توانید با شمارۀ 63404-021 تماس بگیرید.

برچسب ها: چگونه برای وب سایت خود محتوای جذاب تولید کنیم, ساخت محتوای جذاب برای افزایش میزان مخاطبان وب سایت, تولید محتوای جذاب برای افزایش بازدیدکنندگان سایت, آیا باید محتوای قدیمی خود را بروزرسانی کنیم, بروزرسانی و جذاب کردن محتوای قدیمی وب سایت
عضو خبرنامه شوید.
0 دیدگاه

آخرین دیدگاه‌ها

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *