وبلاگ، آموزش سئو و بهینه سازی وب‌سایت، آشنایی با علم طراحی سایت

طراح سایت باید چه نکاتی از سئو را رعایت کند؟

13 آذر 1395

سئو و بهینه سازی سایت یکی از مهم ترین قسمت های موجود در طراحی سایت است. اگر طراحی سایت یا وبلاگ نویس هستید، بهتر است بدانید که سئو و بهینه سازی سایت چگونه انجام می شود.

در این مقاله از پرتال قصد داریم، 10 روش را به شما معرفی کنیم که با استفاده از آنها می توانید در مدت زمان کوتاهی وضعیت سئوی سایت خود را بهبود بخشید.

اگر شما در اتاقی پر از دانشمند باشید، آیا تصور می کنید که می توانید در مسائل تخصصی پیش دستی کرده و بهتر از ایشان عمل کنید؟ مطممئناً پاسخ تان به این سوال منفی است. گوگل نیز برای هر بخش خود، اتاق فکرهایی دارد که هر کدام از این اتاق ها را دانشمندان و نخبگان عرصه دیجیتال اداره می کنند. این دانشمندان وظیفه دارند در طول هفته 60 ساعت کار کنند تا مطمئن شوند، شما گوگل را فریب نمی دهید.

مطمئناً در زمان تقابل با گوگل، شما پیروز میدان نخواهید بود. بنابراین بهتر است از تقلید و کپی کردن دست بردارید، و تلاش کنید که منبع اطلاعاتی درجه یکی تبدیل شود. تمام آنچه در طراحی سایت خود استفاده می کنید باید متعلق به شما باشد و از هیچ جای دیگری کپی برداری نشده باشد. با استفاده از روش های جدید است که طراحی سایت شما می تواند در نتایج جستجوی گوگل، رتبه بسیار خوبی به دست آورد.

در طراحی سایت خود از کلمات کلیدی استفاده کنید

سعی کنید کلمات و عبارت های کلیدی مربوط به زمینه کاری تان را در طراحی سایت خود استفاده کنید. این کلمات کلیدی، کلیدواژه هایی هستند که تجارت شما را به سادگی شرح می دهند. سعی کنید در تمام بخش های مختلف محتوای خود از این کلمات و عبارات استفاده کنید. البته باید توجه کنید که نباید از این کلمات کلیدی بیش از حد در طراحی سایت خود استفاده کنید زیرا در این صورت موتور جستجوی گوگل وب سایت شما را جریمه می کند. سعی کنید در تیترها، عناوین سایت، لینک ها و محتوای سایت خود از کلمات کلیدی استفاده کنید.

محتوای طراحی سایت، مهم ترین قسمت در سئو است

مطمئناً کاربران طراحی سایت شما را در گوگل جستجو نمی کنند، بلکه به دنبال محتوا و مطالب سایت تان هستند. اگر طراحی سایت شما محتوای خوب و به درد بخوری نداشته باشد، هیچ کس به آن ها توجه نخواهد کرد.

هر صفحه از طراحی سایت باید از این قاعده پیروی کند. هر صفحه از طراحی سایت باید دارای برچسب متناسب H1 همراه یکی از کلمه های کلیدی تان باشد، و نخستین پاراگراف متن یک صفحه طراحی سایت بایست خلاصه ای از مطلب باقی مانده آن صفحه باشد.

کدنویسی سایت باید تمیز و واضح باشد

طراحی سایت خود را در یک نرم افزار اصلاح گر متن انجام دهید و به طور روشن و قابل خواندن HTML طراحی سایت خود را درست نمایید.

 کد HTML باید از ساختار مفهومی در صفحه طراحی سایت، جستجویابی ها، در برچسب های H1 و بعد نخستین پاراگراف ها و غیره کمک بگیرید. هر موقع که میسر است، تلاش نمایید برچسب های توصیفی را به کار ببرید. UL را برای لیست ها، P را برای پاراگراف ها، H برچسب ها برای تیترها و زیر فصل ها و STRONG را برای متن های برحسته به کار ببرید. در استفاده از DIV ها افراط ننمایید.

طراحی سایت شما قادر است هنوز هم با این موقعیت ها زیبا و هنرمندانه باشد، این چیزی است که در سی اس اس رخ می دهد.

صفحه نخست سایت، مهم ترین صفحه در طراحی سایت است

صفحه اول طراحی سایت شما، نقطه عمده برای طراحی سایت تان است تا به وسیله موتورهای جستجو پیدا شود. این صفحه بایست مطلب و موردهای سایر صفحه های طراحی سایت را به طور خلاصه آشکار کند و دلایل روشن و زیبایی را برای کاربر آماده کند و به آن ها انگیزه بدهد تا سایر صفحه های طراحی سایت را مشاهده کنند.

لینک های موجود در طراحی سایت باید مرتبط و پر معنی باشند

مرورگرها به لینک ها و کلمه های استفاده شده در آن ها در طراحی سایت تان توجه بسیاری می نمایند. هیچ وقت از "اینجا کلیک نمایید" و "بیشتر ببینید" برای لینک ها استفاده ننمایید. متن لینک بایست شرح دهد که لینک کاربر را به کدام قسمت از طراحی سایت هدایت می نماید، نظیر "مثال های بیشتر از سی اس اس طراحی سایت" یا "یاد یگیرید چگونه می توانید سئو سایت و بهینه سازی سایت خود را بهبود بدهید".

هر چه لینک ها در صفحه طراحی سایت مرتبط و متناسب باشند، صفحه های طراحی سایت به وسیله مرورگرها بیشتر پیدا می شوند. در این باره نیز افراط ننمایید، به هر مورد نامربوط و بلا مصرفی در طراحی سایت خود لینک ندهید. اگر طراحی سایت شما تابع قاعده ساده گرایانه است، لینک گذاری به یک طراحی MELTDOWN قادر است سئو سایت تان را بهبود بدهد. لینک گذاری به عکس یک بچه گربه هرگز چنین نتیجه ای را در پی ندارد.

تیتر برچسب های طراحی سایت باید برای مخاطبان جذاب باشد

هر صفحه در طراحی سایت تان بایست دارای تیتر با نام طراحی سایت و همراه شرح مختصری از صفحه مربوطه باشد. در این قسمت از کلمه های کلیدی نیز به کار ببرید. به خاطر بسپارید که تیتر صفحه طراحی سایت، دقیقا چیزی است که در نتیجه های مرورگرها اشکار می شود، این تیتر طراحی سایت بایست به کاربر برای کلیک نمودن انگیزه بدهد.

لینک های جستجویابی تان بایست دارای تیرهای توصیفی باشد که با تیتر سایر صفحه ها در طراحی سایت تان سازگار باشد. این مورد قادر است به این ترتیب باشد " <a title=”name of page” href=”link”>". شاید این مورد نکته کوچکی باشد اما در هر صورت در سئو سایت اثر گذار است.

در طراحی سایت از تگ Alt استفاده کنید

هر عکس در طراحی سایت تان بایست دارای تگ های ALT باشد. مخصوصا عکس هایی که به صفحه طراحی سایت مربوط است. اگر صفحه طراحی سایت تان روی ترفندهای CSS فوکوس دارد، می توانید برچسب عکسی "مثال هایی از CSS" را بگذارید تا طراحی سایت تان به وسیله مرورگرها سریع تر و بهتر یافت شود.

در طراحی سایت از تگ های متا استفاده کنید

در گذشته، متا تگ ها نقش مهمی در سئوی سایت داشتند. اما آن روزها به انتها رسیده است. فقط متا برچسب هایی که در حال حاضر در طراحی سایت ها اهمیت دارند، برچسب های توصیفی است. مرورگرها احتمال دارد از آن برای آماده نمودن متن های لینک به صفحه طراحی سایت تان در نتیجه های جستجوی خود بهره بگیرد. مطمئن شوید که صفحه طراحی سایت تان به شیوه ای طراحی شده است که شرح می دهد که به چه دلیلی کاربری که به دنبال مطلب طراحی سایت تان است، حالا تمایل دارد تا به صفحه طراحی سایت تان نگاهی کند.

در طراحی سایت، حتماً از سایت مپ استفاده کنید

مطمئن شوید که در طراحی سایت های خود دارای نقشه طراحی سایت هستید. این مورد یک فایل XML است که ایجادار صفحه طراحی سایت تان را برای مرورگرها به منظور ارتقای سئو سایت شرح می دهد. یک نمونه از این مورد در طراحی سایت خود ایجاد کنید  و به گوگل معرفی کنید.

در طراحی سایت به تجربه کاربری مخاطبان اهمیت دهید

مرورگرها و یا موتورهای جستجو برای ارائه مطالب و موردهایی که مخاطبان و افراد می خواهند، ایجاد شده اند. یعنی مناسب ترین راه برای اینکه طراحی سایت خود را در دسترس و قابل جستجو بکنید، ایجاد طراحی سایت برای مخاطبان و افراد است. وظیفه شما به منزله طراح طراحی سایت این است که مشکل را برطرف نمایید، نه اینکه تنها هنر خود را نشان دهید، موردی را اثبات نمایید و اعتماد به نفس خود را افزایش دهید. در این شرایط، مشکل شما این است که برای مخاطبان سایت یک طراحی سایتی را فراهم نمایید که برای استفاده و جستجو نمودن در این طراحی خیلی سهل است.

***

برای دریافت اطلاعات بیشتر دربارۀ سایت ساز پرتال می توانید با شمارۀ 63404-021 تماس بگیرید.

برچسب ها: طراح سایت باید چه نکاتی از سئو را رعایت کند, قواعد سئو سایت برای طراحی سایت, چگونه یک سایت با سئوی خوب طراحی کنیم, طراح سایت چگونه می تواند سایتی با سئوی خوب طراحی ک, اهمیت رعایت کردن سئو توسط طراح سایت
عضو خبرنامه شوید.
0 دیدگاه

آخرین دیدگاه‌ها

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *