وبلاگ، آموزش سئو و بهینه سازی وب‌سایت

چرا باید به محتوای سایت مان اهمیت دهیم؟

13 آذر 1395

زمانی که از طراحی سایت حرف می زنیم، عوامل بسیاری زیادی هستند که باید درباره شان فکر کنیم. شاید تصورش سخت باشد، اما محتوایی که در سایت تان قرار می گیرد، از آنچه تصور می کنید مهم تر هستند. مردم درباره محتوای وب سایت ها با یکدیگر صحبت می کنند و حقیقت این است که اگر اطلاعاتی مفید و ارزشمند در وب سایت خود قرار ندهید، وقت تان را در طراحی سایت هدر داده اید.

محتوا، هر چیزی می تواند باشد. اما باید اطمینان حاصل کنید که از این محتواها برای راه اندازی وب سایتی مفید و کاربردی استفاده می کند. داشتن اطلاعات مفید و کاربردی در وب سایت باعث می شود محاطبان به سایت تان علاقه مند شوند و دوباره به آن مراجعه کنند.

در اکثر مواقع، محتواها که در وب سایت تان قرار می گیرند، ممکن است باعث شکست یا موفقیت شما شوند. عوامل متفاوت زیادی وجود دارد که ثابت می کند محتوای وب سایت تان باید طوری باشد که مخاطب را جذب کند. به منظور بهترین بهره برداری از وب سایت تجاری تان، محتوای وب سایت تان باید:

سئو و بهینه سازی سایت - مطمئن باشید که از کلمات کلیدی طوری استفاده می کنید که موتور جستجو یا همان مرورگر بتواند شما را دنبال کند و وب سایت تان را برای رتبه بندی در نتایج جستجو، انتخاب کند. تنها به یاد داشته باشید که برای استفاده از کلمات کلیدی قوانین مربوط به آن را رعایت کنید، طوری که زیاده روی نکنید. خیلی خوب است که کلمه کلیدی حدود یک یا دو بار در هر 100 کلمه استفاده شود، نه این که تا جایی که می توانید آن ها را در وب سایت تان به کار ببرید.

خلاصه - مردم به دنبال اطلاعات سریع، ساده و مختصر هستند. اگر محتوا وب سایت تان این گونه نیست، مخاطبان خیلی با شما همراه نمی شوند. مطمئن باشید که حقیقت امر را دریافته اید و به درستی مطالب تان را مختصر و ساده ساخته اید.

حاوی اطلاعات مفید - مردم نیاز دارند بدانند که شما چه چیزهایی ارائه می دهید یا چرا آن ها در وب سایت شما قرار دارند. تمام اطلاعات و حقیقت های که نیاز دارند درباره وب سایت و تجارت تان بدانند، در اختیارشان بگذارید. به آن ها شانسی بدهید تا درباره تجارت تان، این که چه کاری می کنید و چگونه به آن ها نفع می رسانید، مواردی را یاد بگیرند. این دقیقا چیزی است که مخاطبان وب سایت تان می خواهند بدانند.

جذاب - اگر شما قادر نیستید تا محتواهای ساده، صریح و جذاب را در وب سایت تان قرار دهید، باید افرادی را برای این منظور به کار گیرید. محتوا وب سایت تان باید نظر مردم را جلب کند و به آن ها دلیلی ارائه دهد که در تجارت شما سرمایه گذاری کنند، و هیچ فرقی نمی کند که شما چه محصولاتی را می فروشید یا چه سرویس هایی را در وب سایت تان ارائه می دهید.

دوستانه - آخرین چیزی که مردم به صورت آنلاین می خواهند این است که وب سایتی را بازدید کنند که بتوانند احساس راحتی کرده و به سادگی با آن صحبت و نظرات خود را ارسال کنند. بنابراین، باید مطمئن شوید که محتوا شما ساده و دوستانه است، نه اینکه خیلی تخصصی و دارای کلمات اختصاری سختی باشد که مخاطب وب سایت نتواند درک کند.

محتوا، در دنیای اینترنت مانند سر دسته و امپراطور می باشد و وب سایت شما نمی تواند بدون آن به موفقیت دست یابد. با اختصاص دادن مدت زمانی تا محتواهای مفید و جذابی را برای وب سایت تان مهیا کنید، می توانید قطعا اطمینان داشته باشید که مخاطبان سایت تان تمایل دارند هر چه که می فروشید را بخرند و تجارت تان را به عنوان یک نقطه مهم و برجسته می بینند.

***

برای دریافت اطلاعات بیشتر دربارۀ سایت ساز پرتال می توانید با شمارۀ 63404-021 تماس بگیرید.

برچسب ها: آیا داشتن محتوای خوب در وب سایت برایتان اهمیت دارد, آیا داشتن محتوای خوب در یک وب سایت ضروری است, اهمیت داشتن محتوای مناسب در وب سایت, چرا باید محتوای خوب در سایت مان داشته باشیم, چرا باید به محتوای سایت مان اهمیت دهیم
عضو خبرنامه شوید.
0 دیدگاه

آخرین دیدگاه‌ها

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *